Öz Alternatif Sürücü Kursu

 
 
           SARIYER / İSTANBUL
(0212 271 24 98 - 0530 212 55 83)
 Sarıyer Öz Alternatif MTSK©2008
 

 

Direksiyon Eğitimi üç aşamada yapılmaktadır:
1.Aşama:(Araç kullanmasını bilmeyenlere): Öncelikle SİMÜLATÖRLE araç hakkında temel bilgiler verilmekte ve aracı kaldırma - durdurma, sağa - sola dönüş, şerit kullanımı ve vites büyültme-küçültme, geri geri gitme, geri vites çalışmaları ve park etme yaptırılmaktadır. Toplam 2 ders verilmektedir.

2.Aşama:(Araç kullanmasını bilen-bilmeyen herkese): Sonraki etapta ise usta öğreticimiz refakatinde araçla trafikte aynı çalışmalar (aracı kaldırma - durdurma, sağa - sola dönüş, şerit kullanımı, vites büyültme-küçültme, geri geri gitme, geri vites çalışmaları) ve park etme yapılmaktadır. Burada da 7 günde toplam 14 ders verilmektedir.

 

 
3. Aşama: Son etapta ise Ön Sınav çalışmaları yapılmaktadır. Bu aşamada ise 30-35 dk. sürmektedir. Bu ders yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonra DİREKSİYON sınavına girecek tüm adaylara, sınavdan 1 hafta veya 2-3 gün önce verilmektedir. Bu  derste (Ön Sınavda) ise tüm temel kurallar anımsatılmakta, sınav esnasında aracı nasıl kullanacağı söylenmektedir.Direksiyon Usta Öğreticimiz eşliğinde sürüş yaptırılmaktadır.Kurs Müdürü arka koltukta oturarak adayı izlemektedir.Direksiyon durumu iyi olmayan adaylar elenmekte, ilk direksiyon sınavına girememektedirler. Ön sınavı geçemeyen adayların, direksiyon sınav hakları yanmamaktadır.Bir sonraki sınava kadar ek ders alarak kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır.    
         
 
 
 
 
 
 
 
 

TRAFİKTE DİREKSİYON

 
 
 
 
                
 
 
 

 * * * Sürücü Kursumuza kayıt yaptıran her adaya toplamda 16 direk-siyon dersi verilmektedir. Her ders 50 dakika olarak yapılmaktadır. Araca binildiği andan dersin bitiminde araçtan  inildiği zamana kadar, Direksiyon Usta Öğreticisi de kullansa, diğer arkadaş da kullansa, siz de kullansanız bu süre ders saati içinde geçmektedir. 

 
                    
     
                                                             
 
  Tasarım: Kamil TÜRKOĞLU