Öz Alternatif Sürücü Kursu                         Sarıyer / İSTANBUL                                      

*** SÜRÜCÜ KURSUMUZ her gün 09.00 - 19.00 arası açıktır!.. 0530 212 55 83 * * *

Öz Alternatif S.K.
K A Y I T L A R
İ L E T İ Ş İ M
T A R İ H Ç E
   K  A  D  R  O
TEORİK DERSLER
SINAV TAKVİMİ
DİREKSİYON DRS.
DİREKSİYON SIN.
Aday Sürücü
YOUTUBE'da BİZ
M  E  B  B  İ  S
  Milli Eğitim Bakl.
Öz.Öğr.Kur.Gn.Md.
İstanbul Milli E.M.

Sarıyer İlçe M.E.M.

e-devlet                   
 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Kemal ATATÜRK
 
"Aklın ve Bilimin Işığı"nda yürüyoruz aydınlığa!..
 
      Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu, büyük önder ve büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çizdiği yol,  "Aklın ve Bilimin Işığında" bizi "muassır medeniyetler seviyesi üstüne"  götürmektedir.
         Bu yolda bir çok engel çıksa da 630 yıllık Osmanlı İmparatorluğunun enkazından bir Türkiye Cumhuriyeti inşa etmek, geçmişin tüm borçlarını da üstlenerek bu cumhuriyeti yoktan var etmek sıradan bir liderin yapacağı iş değildir...
 
        Lütfen bir düşünün, İstanbul işgal altında. Gaziantep, Kahraman Maraş, Adana, Antalya, İzmir ve birçok yöre işgal altında... Mustafa kemal 3. Ordu Başmüfettişi olarak Samsun'a gidiyor. 
         Kafasında bu ülkenin bir kurtuluşu olmalı düşüncesi hep var. Başlıyor ülkenin kurtuluşu için yürümeye. Samsun'dan Amasya, Erzurum, Sivas ve son durak Ankara'ya gidiyor. Tarih 27 Aralık 1919. Sonra Kurtuluş Mücadelesi için adım adım ilerliyor. 23 Nisan 1920 TBMM açılıyor. Kurtuluş Savaşı resmen başlıyor...Ta ki İngiliz'lerin İstanbul'u boşaltmaları ve peşinden 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet'in ilanına kadar...
   
       Cumhuriyet'in ilanıyla iş bitmiyor. 13 milyon civarındaki nüfusun açlık, yoksulluk, eğitimsizlik gibi devasa eksiklerini bir bir gidermenin yollarını çalışma arkadaşlarıyla düşünüyor, tartışıyor, TBMM'nde demokratik bir şekilde yasalar çıkartarak uygulamaya koyuluyor.
        İşte Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük önderliği, büyük liderliği de burada yatmaktadır...
        Ülkesinin insanlarına inanarak ve güvenerek yola çıkmış ve başarmıştır.
 
        Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin Atatürk deyince Türkiye Cumhuriyeti gelir. Türkiye Cumhuriyeti deyince de onu kuran büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK gelir!..
 
     Bugün, içinde bulunduğumuz bu güzelim ülke Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşlarının ve O'na inanan, Anadolu Halkının 97 yıl öncesinde verdiği inanılmaz "Esaretten Kurtulma" mücadelesinin bir ürünüdür.   
    Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını ve onlara desteğini esirgemeyen tüm insanlarımızı saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz...18.07.2020
         

                                                                                                                                                                                                                  Anasayfa

 Sarıyer Öz Alternatif MTSK©2008
   
             Tasarım: Kamil TÜRKOĞLU